Jak správně vybrat sedací soupravu

Správný výběr sedací soupravy není tak snadný, jak se na první pohled zdá. Vzhled a design je sice viditelný na první pohled, takže se podle něj sedačka vybírá nejčastěji, ale rozhodně by to neměla být nejdůležitější věc, podle které se budeme rozhodovat. Pokud chcete, aby vám pohovka vydržela, je nutné se zaměřit také na konstrukci a čalounění. Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy a podle čeho se řídit, se dozvíte v tomto článku.

Před výběrem si udělejte jasno, pro koho bude sedací souprava určena a kde bude umístěna – I. část

Sedací souprava nebývá malá investice, proto je dobré ji vybírat pečlivě a před koupí si zodpovědět alespoň tyto základní otázky: jak velký je pokoj, ve kterém bude pohovka umístěná? pro kolik osob sedačku pořizujete? jsou ve vaší rodině i malé děti? budou s vámi chvíle relaxu trávit i domácí mazlíčci? plánujete na pohovce čas od času přespat? budete chtít i úložný prostor?
Ať už zvolíte sedací soupravu ve tvaru U, klasickou nebo rohovou sedačku, vždy je důležité její umístění. Sedačka by měla být umístěna tak, abyste viděli na dveře. Budete tak mít přehled o osazenstvu a večer se budete cítit bezpečněji.
Sedací soupravu byste pak měli umístit tak, aby se z pohledu z ní do místnosti zdál okolní prostor co největší. To je důvod, proč se v malých prostorách sedací souprava často umísťuje ke zdi či do rohu. U velkých pokojů máte to štěstí, že nejste limitováni prostorem. V tom případě můžete bez rozpaků sáhnout po velké sedačce do tvaru U. Díky prostorovému využití může fungovat také jako rozdělovací prvek mezi obývací a kuchyňskou částí, které jsou dnes často spojené do jedné místnosti. Ty prostor zútulní a příjemně zaplní.
Nezapomeňte ani na rozkládací sedací soupravy. S takovou sedačkou vám postačí pár sekund a vykouzlíte pohodlné spaní pro dvě osoby. Nemluvě o šikovných úložných prostorech, které tyto sedačky často ukrývají.

Můžete se těšit na další část užitečných rad.

OCENĚNÍ INVESTICE ROKU

Asociace českých nábytkářů letos udělila tři ocenění INVESTICE ROKU ve výrobě nábytku. Získali je firmy PROFIL NÁBYTEK, a.s., LUMCO nábytek a Sykora – kuchyně nejvyšší kvality.

Společnost LUMCO spol. s r.o.
Společnost LUMCO investovala letos do nové truhlářské dílny, nakoupila nové strojové vybavení od italského výrobce SCM a nové ruční nářadí. Tyto stroje slouží k výrobě koster pro čalouněný nábytek. Doposud byla firma nucena nakupovat kostry čalouněného nábytku od subdodavatelů. Truhlárna výrazně usnadní vývoj nových modelů společnosti Lumco. Kromě posílení vývojového centra se však vlastní výroba koster celkově odrazí na zvýšení kvality konečného produktu. Celkovou hodnotu investice je možné odhadnout na 3,5 milionu Kč. Investice navazuje na plné uvedení do provozu stroje na stříhání látek pro výrobu sedacích souprav. Jedná se o stroj německé společnosti Bullmer s označením Cutter Premiumcut 1620 CV. Stroj je dlouhý 6 metrů o šíři 2,3 metru. Pořízení tohoto počítačem řízeného stroje přineslo výrazné zefektivnění a zpřesnění výroby jednotlivých nastříhaných komponentů. Na stroji nyní společnost dělí i nábytkářské rouno, které bylo v minulosti nutné dělit ručně. Kromě zmíněného zpřesnění a urychlení výroby přinesla tato investice nezanedbatelnou úsporu materiálu a do budoucna i přínos pro zaměstnance. Část náročné ruční práce nyní převzal stroj.

Víkend na Moravě

Skupina zaměstnanců firmy LUMCO vyrazila na Moravu za poznáním výroby bílého a červeného vína. 🍇🍇🍇Čekal nás víkend v rodinném vinařství v Blučině. Neodradila nás ani předpověď deštivého počasí a v sobotu jsme vyrazili na vinici. I přesto, že pršelo, jsme hrozny sklidili, po té ve sklípku pomleli, vylisovali a přečerpali do velkých sudů. Paní domácí nás mezitím hostila vynikajícím jídlem a pitím.🍲🍷 I když jsme byli unavení, vyrazili jsme na malou procházku, která nás zavedla na rozhlednu „ Akátová věž“ , ze které jsme shlédli nádhernou okolní krajinu s rozlehlým Brnem. 🌅🌧🚶‍♀️ Po návratu jsme večer při vínku soutěžili v natahování do koštýře. Do Blučiny posíláme nadšené pozdravy a rádi se sem příští rok zase vrátíme.

Na obrázku může být: rostlina, jídlo a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, tráva, hora, venku a přírodaNa obrázku může být: rostlina, obloha, květina, venku, jídlo a příroda
Na obrázku může být: 3 lidé, sedící lidé a uvnitřNení k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: jídloNa obrázku může být: 1 osoba, uvnitř

KARIN

Rozhlašte všude novinu, že LUMCO má novou Karinu. Náš šikovný tým vývojářů vykouzlil nový model pohovky. 😲🛋
Jak se Vám líbí?
.
.
Je vybavena úložným prostorem s rozkladem na lůžko pro příležitostné spaní. Sedací souprava má očalouněná záda v barvě potahu, díky tomu můžete sedačku umístit do volného prostoru. Relaxační záhlavníky mají 6 volitelných poloh. Možnost montáže USB područky.
S výběrem vám poradí v našich smluvních prodejnách:
www.lumco.cz/prodejni-mista-lumco

Na obrázku může být: sedící lidé, obývák, stůl a uvnitřNa obrázku může být: sedící lidé, obývák a uvnitřNa obrázku může být: sedící lidé, obývák a uvnitřNa obrázku může být: boty

USB područka s úložným prostorem

‼️NOVINKA‼️ „Chcete vyřídit vše z pohodlí pohovky? Nyní nabízíme jako doplněk područku s USB zásuvkou, vysouvacím stolkem a úložným prostorem. Na jednom místě nabijete telefon, vypijete kávu a uložíte třeba noviny. S tímto multifunkčním kouskem sladíte design a pohodlí. Můžete si ho vybrat a objednat na našich smluvních prodejnách v celé ČR. 🛋☕️👍

Na obrázku může být: obývák, stůl a uvnitřNení k dispozici žádný popis fotky.Není k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: venku